Маркетинг

Хрватска: „Подравка“ и Ливаковиќ со нов спот

07 фев 2024

Амбасадорот на Čokolino, Доминик Ливаковиќ и „Подравка“, под режисерската палка на Далибор Матаниќ, снимија нов спот кој започна да се емитува.

Сценариото на спотот е на агенцијата „Меккан Загреб“ и е реализиран во соработка со продукцијата „Вал“.  

Мотото на спотот е „Кој ти брани“, преку кое се испраќа пораката дека Čokolino совршено се дополнува со активниот начин на живот.

За потсетување, Čokolino одлично се приспособува на трендовите и новите генерации и на потрошувачите им нуди големи можноти и нутритивно збогатени производи.

             

Извор: „Подравка“@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...