Свет

Обединето Кралство: Вработените во „Лидл“ ќе носат камери за безбедност

14 ное 2023

Вработените во синџирот на маркети „Лидл“ во Обединетото Кралство, на своите униформи ќе носат камери, со цел да се зголеми безбедноста  на купувачите и на нивните колеги.

Компанијата ќе ги воведе безбедносните мерки  со првична инвестиција од 2 милиони фунти, а опремувањето на вработените со камери треба да заврши до идната пролет.

Како бизнис со над 960 продавници низ целата земја, сигурноста и безбедноста секогаш се наш приоритет, изјави Рајан Мекдонел, извршен директор на „Лидл“-Велика Британија.

 

Фото: Lidl

Извор: Grocery gazette

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...