Свет

„Кооп“ ќе отвори 120 дисконти

12 јан 2022

Данскиот трговец „Кооп“ ќе отвори уште 120 дисконтни продавници во тековната 2022 година. 

За нешто повеќе од една година, бројот на „Кооп“ дисконти се зголеми на 70, а годинава тој број ќе биде значително поголем, соопштија од компанијата. 

Само во 2022 групацијата ќе вложи 200 милиони дански круни за отворање на уште 120 продавници од зелен формат. Во период на новата стратегија 2022 - 2025, вкупната инвестиција во дисконтен синџир ќе изнесува повеќе од милијарда дански круни.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...