Свет

„ХелоФреш“ го освојува јапонскиот пазар

12 јан 2021

Германската компанија „ХелоФреш“ го шири работењето и во Јапонија, во рамки на амбициозниот план за интензивно ширење на странски пазари. 

Од компанијата соопштија дека во следните пет до седум години, продажбата ќе порасне од 3,6 на 10 милијарди евра. 

И во екот на пандемијата, „ХелоФреш“ забележа одлични резултати, бидејќи купувачите ширум светот ја користеа услугата за достава на храна на домашна адреса. Покрај тоа, аквизицијата на помалите конкуренти во САД исто така придонесе за стабилно работење. 

Берлинскиот гигант е активен во Велика Британија, Германија, Австрија, Швајцарија, Холандија, Белгија, Луксенбург, Шведска, Франција, Австралија, Данска, Нов Зеланд и Канада. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаФранција: Остар став за преземањето на „Карфур“

11 јан 2021

Италија: „Барила“ ја презеде британската „Паста евангелистс“

11 јан 2021

Британските трговци повикаа на итна интервенција за снабдување на Северна Ирска

11 јан 2021

САД: Сладолед за кучиња

11 јан 2021

Франција: Препорака за целосна забрана на нитритите во сувомеснатите производи

11 јан 2021

МОТ: Подобро да се заштитат работниците што работат од дома

11 јан 2021
Вчитува уште новости...