Hashtag: 'Светски економски форум'
Свет

Светскиот економски форум во Давос нема да се одржи сега во јануари

11 јан 2022
Организаторите на Светскиот економски форум во Давос објавија дека јануарскиот состанок на Форумот е одложен поради Омикрон...
Вчитува уште новости...