Регион

„Имлек“ донираше млечни производи за Прифатилиштето за деца во Белград

09 окт 2020

По повод Детската недела на здравјето, компанијата „Имлек“ донираше млечни производи и опрема за Прифатилиштето за деца во Белград. 

Имајќи ја во предвид актуелната пандемија, компанијата ги изненади штитениците на Прифатилиштето со чоколадно млеко и милкшејк Moja Kravica, како и средства за дезинфекција, безконтактни топломери и заштитни маски.  

Големо задоволство ни е што имавме прилика, во соработка со Секретаријатот за социјална заштита на Град Белград, да ја реализираме оваа донација и да ги израдуваме децата по повод Детска недела. Оваа година е многу попредизвикувачка во споредба со сите претходни, така што сакавме на најмалите да им ја овозможиме неопходната превенција од пандемијата, како и омилените Moja Kravica млечни производи. Оваа донација е само една од низата многубројни што ги имавме досега и што ги планираме за следниот период, изјави Марија Маловиќ, регионална менаџерка за комуникации и корпоративни работи во „Имлек“. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаХристо Стоичков е заштитно лице на „Т маркет“

14 окт 2020

„Фриком“ донираше 45.000 сладоледи

14 окт 2020

Словенија од денеска воведува полициски час

14 окт 2020

„Белје“ го презема производството од „Мегле“?

14 окт 2020

Месната индустрија „Браќа Пивац“ планира инвестиција во Љубушки

14 окт 2020

Хрватска: „Орбико Адриа“ отвори нова веб-страница

14 окт 2020
Вчитува уште новости...