Регион

Марин Пуцар од „Подравка“ на чело на хрватски ХУП

01 сеп 2020

Марин Пуцар, претседател на Управата на „Подравка“, е избран за нов претседател на Хрватското здружение на работодавачи (ХУП).

Освен него, за истата функција се кандидираа и Михаел Фурјан, претседател на Управата на „Плива“ и Ренато Радиќ, ко-сопственик на компанијата „Прима мебел“. 

Чест ми е да бидам претседател на ХУП и им благодарам на сите членови за дадената доверба. Во својот мандат ќе истраам на идеите за заедништво, колегијалност и транспарентност во работата, но и активно ќе работам на трансформација и модернизација на Здружението преку нови модели на работа и управување, изјави Пуцар по преземањето на новата должност. 

Тој има мандат од три години. Според правилата, иста личност може да биде избрана за функцијата во најмногу два последователни мандати. 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина(ВО ЖИВО) 7 FMCG Ритеил Самит во Сараево: Заедно градиме иднина!

26 фев 2021

„Лидл“ ќе гради голем логистички центар во Лапово

26 фев 2021

„Инвеј“ сака да ги преземе сите акции на „Витал“

26 фев 2021

„Бинго“ го презеде ИНИТ од „Фортенова“

26 фев 2021

Наскоро нова фабрика месната индустрија „Равлиќ“

26 фев 2021

„Дон Дон“ планира да продаде 10 милиони крофни оваа година

26 фев 2021
Вчитува уште новости...