Регион

„Бадел 1862“ добитник на две награди на натпревар во САД

16 авг 2020

Производите на „Бадел 1862“ се закитија со две награди. Имено, Stara Šljivovica освои злато во категоријата овошни ракии, а Pelinkovac Gorki платинеста награда за растителни ликери.

Овие признанија ќе ни послужат за посветено да продолжиме да ги развиваме нашите производи. SIP Awards е меѓународно оценување за жестоки алкохолни пијалаци во кое учествуваат и потрошувачи. Чест ни е што освоивме две медали на ова натпреварување во САД, соопштија од компанијата.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...