Регион

Србија: Задолжително носење маски во затворен простор

30 јун 2020

Кризниот штаб на вчерашната седница донесе нови мерки за борба против пандемијата со коронавирусот.

Новите мерки што беа препорачани од Кризниот штаб, а Владата на Србија ги прифати, подразбираат носење маски во градскиот превоз и во затворен простор. Носењето маски е задолжително од денеска, од 6 часот наутро, а за тие што не ја почитуваат оваа мерка, предвидени се казни.

Денеска и утре, Кризниот штаб таксативно ќе предложи критериуми врз основа на кои ќе може да биде прогласена вонредна состојба.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина(ВИДЕО) „Виолета“ од темел ја обновува чапљинска „Ласта“

22 јун 2020

Повторно вонредна состојба во Белград

22 јун 2020

„Кромарис“ оствари рекордна продажба во јуни

22 јун 2020

„Лили“ отсега и на апликацијата Wolt

22 јун 2020

Црна Гора: Трговците бараат да се дозволи работа во недела и за празници

22 јун 2020

„Подравка“ го зголеми регресот за вработените

22 јун 2020
Вчитува уште новости...