Македонија

Отворен е првиот „Рептил Special“

30 сеп 2020

Tрговскиот синџир „Рептил“ ја отвори првата продавница од форматот „Рептил Special“, која е лоцирана на улицата Пандил Шишков, бр. 1/7 во скопската населба Аеродром.

Поведени од трендот за здрав живот и желбата да останеме здрави не само во овој период на пандемија, туку и понатаму, одлучивме да излеземе од секојдневниот концепт на работа и да им овозможиме на купувачите нешто поразлично, изјавија од „Рептил“.

„Рептил Special“ беше отворен на 19 септември, се простира на 150 квадратни метри и опфаќа месарница, оддел за готови јадења, слаткарница, винотека, оддел за органски производи, зимница и др. Освен месото, кое е од „Компанија Атанасови“ и потекнува од виничко Пеклани, во рамките на месарницата има и свежа речна и морска риба. Готовата храна, која освен во овој маркет е достапна уште во 7 други објекти, се приготвува во главната кујна на „Рептил“ во Центар, од каде секојдневно со термокинг-возило се транспортира до маркетите.

За купувачите ја одбравме најдобрата зимница Home made food, произведена во Струмица од вредните раце на 20 жени, кои работат во овој погон и рачно произведуваат  ајвар, лутеница, слатка и џемови, истакнуваат од „Рептил“.

Винотеката изобилува со ексклузивни вина од најугледните винарници од  Македонија. „Жестокиот“ асортиман е збогатен и со висококвалитетни ракии од земјава и околината, но и со виски, узо, вотка... На одделот за деликатеси може да се најдат висококвалитетни млечни и сувомесни производи,  како и сосови, тартуфи, намази, маслинови масла, оцети со вкусови, конзервирани зеленчуци, италјански рачно изработени тестенини итн.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаСветска банка: Македонија се соочува со најдлабогата рецесија досега

16 окт 2020

За 43.000 лица е зголемен бројот на невработени од почетокот на кризата

16 окт 2020

Признание за „Млекара Битола“

16 окт 2020

Бизнисот бара итно да се изгласа ребалансот на Буџетот

16 окт 2020

Паметна специјализација како предуслов за конкурентна економија

16 окт 2020

„Фајнанс тинк“ - Колку Ковид-19 влијае врз сиромаштијата?

16 окт 2020
Вчитува уште новости...