Македонија

Нов „Супер Кит-Го“ во Илинден

10 сеп 2020

На 2 септември беше отворен нов „Супер Кит-Го“ во Марино, општина Илинден, на улицата 534, бр. 21.

Новиот „Супер Кит-Го“ е петтиот објект од овој формат на штипскиот синџир маркети – претходните четири се лоцирани во Велес, Штип, Куманово и во скопската населба Тафталиџе.

Новоотворениот „Супер Кит-Го“ се простира на продажен простор од 1.500 квадратни метри, како и на дополнителен магацински простор од 300 квадрати. Малопродажниот тим го сочинуваат 26 вработени.

Маркетот нуди богат избор од 24.000 производи и располага со неколку свежи оддели за храна – оддел за овошје и зеленчук, месарница, рибарница и пекарница. Потрошувачите може да се услужуваат на четири наплатни каси.

Од компаниијата го најавуваат и следниот „Супер Кит-Го“, кој наскоро ќе биде отворен во Кочани.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаЧетвртиот пакет антикризни мерки ќе биде објавен во недела

21 сеп 2020

Македонија во следната година очекува раст на БДП од 4,8 отсто

21 сеп 2020

Секој може да биде газда за 1 евро

21 сеп 2020

Уште пет години продолжена дозволата на „Пакомак“ за колективно постапување со отпад

21 сеп 2020

Министерот за земјоделство: Ќе се откупи целото грозје до последно зрно

21 сеп 2020

Грантови за уште 31 фирма преку Фондот за иновации

21 сеп 2020
Вчитува уште новости...