Македонија

Партнерство на ТИРЗ и ИФЦ, нови можности за домашните компании

23 јун 2021

Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони (ТИРЗ) и Меѓународната финансиска корпорација (ИФЦ) влегуваат во партнерство.

Тоа партнерство ќе овозможи нови можности за вмрежување на домашните компании во глобалните синџири на набавки.

Договорот за соработка и партнерство денеска ќе го потпишат Јован Деспотовски, директор на ТИРЗ и Ари Наим, регионален раководител на ИФЦ за Централна и Југоисточна Европа.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...