Македонија

„Тинекс“ дoнираше заштитни скафандери на Клиниката за кардиологија

01 апр 2021

Компанијата „Тинекс“ донираше 555 заштитни скафандери за медицинските работници во ковид-центарот при ЈЗУ на Универзитетската клиника за кардиологија во Скопје. Вредноста на донацијата е 100 илјади денари.

Континуирана е грижата на Tинекс за нашите здравствени работници и јавните медицински установи кои се во првите редови во борбата со корoна вирусот. Нивното здравје и заштита ни се многу важни затоа што тие несебично се грижат за што поуспешно лекување на болните од корона, соопштија од „Тинекс“.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Веро“ ја стартува услугата Vero Drive

05 апр 2021

Отворен е реновираниот „Тинекс“ во Тетово

05 апр 2021

Фирмите кои ќе бидат затворени овие две недели ќе добијат помош

05 апр 2021

Пораст на трошоците за живот и на цените на мало во март

05 апр 2021

Законски измени за зголемување на К-15

05 апр 2021

Менаџментот кај Заев: „Лидл“ ќе гради и логистички центар во Македонија

05 апр 2021
Вчитува уште новости...