Македонија

„Киппер“ го отвори 60. маркет

19 фев 2021

На 15 февруари беше отворен новиот „Киппер“, кој е 60. маркет во малопродажната мрежа на хард-дисконтерот.

Новиот маркет е во Куманово, на адреса Страшко Симонов, бр. 34. Се простира на продажна површина од 280 квадратни метри, со дополнителен магацински простор од 30 квадрати. Потрошувачите имаат на располагање 2 наплатни каси, а за услугата се грижат вкупно 9 вработени. Понудата во маркетот ја сочинуваат околу 2.010 артикли и освен редовниот асортиман, има и свежо месо, овошје и зеленчук.

Од менаџментот на компанијата откриваат дека е во план ново отворање во Куманово, но за точната локацијата сѐ не е одлучено.

Шеесетиот „Киппер“ е 4. маркет на нашата компанија во Куманово. Планот за проширување на продажната мрежа во овој град е амбициозен и нема да престанеме тука. Со присуството во кој било регион, град и населба... и со понудата за потрошувачите, овозможуваме најниски цени на пазарот за квалитетни производи. Имаме најдобар однос цена-квалитет од сите конкуренти во трговијата на мало. Со широката понуда, квалитетната услуга и со постојано пријатната шопинг-атмосфера се разликуваме од другите, а главна цел и фокус постојано ни е потрошувачот, изјавија за InStore од „Киппер“.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаБесими најави нов Даночен календар и Царински тарифник

02 мар 2021

Превозници заглавени на границата со Грција

02 мар 2021

„Алкалоид“ ќе исплаќа дивиденда за 2020 година

02 мар 2021

Највисоки цени на храната во последните шест и пол години

02 мар 2021

Нова инвестиција: Шведскиот бренд Nick’s ќе отвори 150 работни места во Битола

02 мар 2021

Отворен е првиот „Стокомак“ во Радовиш

02 мар 2021
Вчитува уште новости...