Македонија

Нов „Зур“ во Аеродром, наскоро и нов „Дим“ во Долно Лисиче

02 дек 2020

Вратите на новиот маркет „Зур“ во скопската населба Аеродром беа отворени за потрошувачите на 21 ноември.

Новоотворениот маркет „Зур“, лоциран на булеварот Трета македонска бригада бр. 1, се простира на продажен простор од 333 квадратни метри и располага со асортиман од 5.000 производи. Во маркетот се вработени 12 луѓе, а потрошувачите се услужуваат на 2 наплатни каси.

Горди сме што можеме и во ова време, кога се соочуваме со различни предизвици, да ја прошируваме продажната мрежа. Постојано сме во потрага по нови локации, со цел да бидеме поблиску до нашите потрошувачи, изјавија за InStore од „Зур“.

Како што откриваат од трговската компанија, во тек се подготовките за отворање на нов „Дим маркет“ во населбата Долно Лисиче, кој ќе биде 8. по ред од форматот хард-дисконти.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаУште 24.000 граѓани ќе добијат по 6.000 денари

15 јан 2021

Во февруари УЈП ќе ги исплаќа парите од скенираните сметки

15 јан 2021

Просечната плата во ноември била 27.588 денари

15 јан 2021

ССК со 15 предлог мерки бара дополнителна помош од Владата

15 јан 2021

Компаниите ќе бидат ослободени од царински давачки за една година

15 јан 2021

Во февруари ќе биде објавен петтиот сет антикризни мерки

15 јан 2021
Вчитува уште новости...