Македонија

„Кожувчанка“ донира апарат за чистење на Нефролошкиот оддел на Детска клиника

16 окт 2020

„Кожувчанка“ донираше машина за дневно чистење и сушење на подна површина во вредност од 218.300 денари.

Машината е наменета за Одделот за нефрологија при Универзитетската клиника за детски болести.

Благодарност до „Кожувчанка“ за донацијата која доаѓа во услови кога здравствениот систем се соочува со најголемата опасност во современиот свет. Дадената донација ќе помогне да се подигне нивото во заштитата од инфекции во делот каде се третираат најтешките пациенти со бубрежни заболувања, изјави директорката на Клиниката за Нефрологија, д-р Ирена Рамбабова Бушљетиќ.

 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаПризнание за „Млекара Битола“

16 окт 2020

Бизнисот бара итно да се изгласа ребалансот на Буџетот

16 окт 2020

Паметна специјализација како предуслов за конкурентна економија

16 окт 2020

„Фајнанс тинк“ - Колку Ковид-19 влијае врз сиромаштијата?

16 окт 2020

Американската амсадорка Брнз во посета на „Алкалоид“

16 окт 2020

„Пакомак“ организира акција за собирање стакло

16 окт 2020
Вчитува уште новости...