Видео вести

(ВИДЕО) Loctite за заштита на животната средина!

05 јун 2021

Денес е Светски Ден за заштита на животната средина!

Loctite станува дел од решението давајќи свој придонес низ постојани иновации благодарение на кои можете многу брзо и лесно да ги поправите предметите, и со мала креативност да ги искористите за друга намена. Повеќе поправки, а помалку фрлање, значи помалце отпад во нашето окружување. 
 
„Кажете Да на Loctite“ и дајте им втора шанса на старите предмети - заедно да ја чуваме животната средина.
 
#LoctiteВтораШанса@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...