Маркетинг

САД: Нова кампања на „Пепсико“ (Видео)

06 фев 2024

Најпознатиот мрмот на светот, Пунксатони Фил, на 2.февруари го предвел раното пристигнување на пролетта. За да го одбележи празникот, „Пепсико“ започна нова кампања наречена „Happy Groundhog Lay's“.

Како дел од својата кампања, компанијата промовирала осум видеа, во кои е претставен човек кој е заглавен во временски јазол во супермаркет.

Кампањата е инспирирана од книгата „Денот на мрмотот“, а во главната улога е актерот Стивен Тоболовски, кој ја толкува улогата во истоимениот филм од 1993 година.

 Од компанијата соопштуваат дека кампањата со посебни акции за потрошувачите во САД, ќе трае до крајот на февруари

             

Извор: Marketing Dive

Фото: Lay's

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...