Свет

Седиштето на „Унилевер“ се сели во Лондон

22 сеп 2020

Акционерите на „Унилевер“, компанија која досега работеше на повеќе локации, го одобрија планот за комплетирање на статусот на двете претставништва, така што целосното работење треба да се пресели во Лондон до крајот на годинава. 

Предлогот е одобрен од дури 99 отсто од акционерите кои гласаа на вонредниот онлајн состанок во Амстердам. 

Странските медиуми известија дека спојувањето на двете централи конечно ќе се случи на 22 ноември, по 90 години откако „Унилевер“ функционира преку претставништва на различни локации. Од компанијата велат дека преминувањето на една локација ќе го олесни работењето и ќе ги поедностави евентуалните преземања или продажби на работењето.                     

 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Нестле“: Пораст од 3 отсто на продажбата на органски производи

18 окт 2020

„Лидл“ поставува болничка вентилација во продавниците

18 окт 2020

„Алибаба“ го купи мнозинскиот пакет акции на „Сунарт“

18 окт 2020

„Х5 Ритаил груп“ наскоро со формат на хард-дисконт

18 окт 2020

„Лореал“ после 15 години го менува извршниот директор

18 окт 2020

Кинеската економија се извлече од ковид-кризата

18 окт 2020
Вчитува уште новости...