Свет

„Амазон“ ги отвори центрите за дистрибуција во Франција

21 мај 2020

Еден месец откако сите центри за дистрибуција во Франција беа затворени, „Амазон“ ги отвори повеќето свои објекти.

„Амазон“ во петокот објави дека има намера постепено да ги отвора сите погони, почнувајќи од 19 мај, бидејќи се договорија со синдикатите и работните групи за бараните мерки за спречување на ширењето на коронавирусот.

Несоодветната превенција беше една од главните причини за затворање на објектите кон средината на април.

Американскиот интернет гигант има шест главни магацини во Франција, во кои работат околу 10.000 работници. Сите шест објекти беа затворени по налог на Врховниот суд, бидејќи во спротивно компанијата ќе ризикуваше даплати екстремно високи казни.

Дури и по отворањето, „Амазон“ ќе направи ограничена испорака, бидејќи може да испорачува производи само од категориите храна, лекови, технолошки производи и храна за домашни миленици. Ако трговецот го прекрши овој договор, ќе се соочи со друга повеќемилионска казна.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. „Алди“ преминува на пластични палети

01 јун 2020

Германија подготвува пакет економски мерки вредни 80 милијарди евра

01 јун 2020

„Арамарк“ отвора продавници во болниците

01 јун 2020

На 15 јуни Велика Британија ќе ги отвори сите продавници

01 јун 2020

Грција од идното лето ќе ја забрани пластиката за еднократна употреба

01 јун 2020

„Теско“ повторно ги воведува белите јајца

01 јун 2020
Вчитува уште новости...