Свет

„Карфур“ презеде 224 продавници од групацијата „Даири фарм“

11 јан 2021

„Карфур“ успеа да постигне договор за преземање на 224 продавници од трговската компанија „Даири фарм“ како и на дистрибутивниот центар на оваа компанија која оперира во Тајван. 

Договорот вклучува 199 локации под банерот „Уелком“ со просечна површина од по 820 метри квадратни. Според најавите од седиштето на францускиот трговецот, продавниците ќе го подобрат своето работење, бидејќи кога ќе бидат вклучени под брендот „Карфур“ ќе имаат подобри услови за набавки. 

Освен тоа, ќе се унапредува и онлајн продажбата преку овие продавници. 

„Даири фарм“е водечка азиска трговска групација. На крајот од 2019 година, различни компании од групацијата ја контролираа работата на повеќе од 10.000 објекти и вработуваа околу 230.000 луѓе. Годишните приходи изнесуваа приближно 22 милијарди евра. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаФранција: Остар став за преземањето на „Карфур“

12 јан 2021

Италија: „Барила“ ја презеде британската „Паста евангелистс“

12 јан 2021

Британските трговци повикаа на итна интервенција за снабдување на Северна Ирска

12 јан 2021

САД: Сладолед за кучиња

12 јан 2021

Франција: Препорака за целосна забрана на нитритите во сувомеснатите производи

12 јан 2021

МОТ: Подобро да се заштитат работниците што работат од дома

12 јан 2021
Вчитува уште новости...