Свет

„Алибаба“ го купи мнозинскиот пакет акции на „Сунарт“

22 окт 2020

„Алибаба“ го купи мнозинскиот пакет акции на „Сунарт“, кој работи со стотици супермаркети. На тој начин, „Алибаба“ се стекна со дополнителни 13 милиони квадратни метри канцелариски простор во многу градови низ целата земја.

„Сунарт“, компанија основана во 2000 година, влезе во стратешко партнерство со „Алибаба“ пред три години. Како дел од партнерството, „Сунарт“- синџирот  супермаркети добро ги искористи ресурсите и технологијата што ги нуди кинескиот интернет гигант.

Купувањето ќе ѝ помогне на „Алибаба“ да го исполни ветувањето за испорака на стоки нарачани од клиенти преку нивната веб-страница во рок од 30 до 60 минути.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Амазон“ ќе издвои 500 милиони долари за празнични бонуси за вработените

19 ное 2020

Германската економија во третиот квартал порасна за 8,5 отсто

19 ное 2020

Шкотска стана првата земја со целосно бесплатни менструални производи

19 ное 2020

„Амазон“ почна да продава лекови на рецепт

19 ное 2020

„Данон“ го реорганизира работењето

19 ное 2020

Франција: „Карфур“ и „Амазон“ го одложија „црн петок“

19 ное 2020
Вчитува уште новости...