Регион

„Хофер“ - Словенија собра 13.000 евра за прочистување на словенечките води

17 сеп 2020

Пред претстојниот Светски ден на чистење, „Хофер“ - Словенија собра 12.907,50 евра, а средствата се наменети за словенечката организација „Еколози без граници“.

Средствата беа собрани од продажбата на нивната одржлива торба „Less is more“, а тие се наменети за прочистување на словенечките води и функционирање на услугата Зелен телефон за пријавување на диви депонии.

Исто така, малопродажниот синџир ги покани сите свои вработени и сите Словенци да им се придружат на милиони луѓе ширум светот во кампањата за Светскиот ден на чистење оваа сабота, 19 септември, со индивидуална или групна акција во нивното непосредно опкружување.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаТрговците во Словенија ќе ја „рушат“ забраната за работа во недела

15 окт 2020

Христо Стоичков е заштитно лице на „Т маркет“

15 окт 2020

„Фриком“ донираше 45.000 сладоледи

15 окт 2020

Словенија од денеска воведува полициски час

15 окт 2020

„Белје“ го презема производството од „Мегле“?

15 окт 2020

Месната индустрија „Браќа Пивац“ планира инвестиција во Љубушки

15 окт 2020
Вчитува уште новости...