Регион

„Еуроспин“ влегува во Хрватска

30 јул 2020

Под мотото „Паметно купување“, вратите на првата „Еуроспин“ продавница во Хрватска ќе бидат отворени на 13 август во Задар. 

Италијанскиот синџир маркети ќе понуди повеќе од 2.500 артикли од сопствени трговски марки, односно цел асортиман на прехранбени и непрехранбени производи-од месарница и пекарница, овошје и зеленчук, мали апарати за во домот и останати артикли за секојдневна употреба, соопштија од „Еуроспин“. 

Од таму додаваат дека нивна специфичност е да продаваат исклучиво „Еуропсин“ трговски марки, но дека ќе им дадат простор и на домашните производи. 

Трговскиот синџир е основан во 1993 година во Италија и меѓу водечките дисконт-продавници во тој дел на Европа. Во Италија и во Словенија има повеќе од 1.000 маркети. 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Бадел 1862“ добитник на две награди на натпревар во САД

05 авг 2020

„Еуроспин“ ја отвори првата продавница во Хрватска

05 авг 2020

Црна Гора од утре ги отвора границите за Македонците

05 авг 2020

Пад на извозот во Босна и Херцеговина

05 авг 2020

Словенија: „Хофер“ воведува нов модел за вработување

05 авг 2020

Словенија побара помош од ЕУ за заштита на работните места

05 авг 2020
Вчитува уште новости...