Регион

Во јули во Белград ќе се одржи најголемиот балкански вински натпревар

21 мај 2020

Најголемиот балкански вински натпревар-BIWC(Balkans International Wine Competition) ќе се одржи од 15 до 17 јули. 

Одлуката во Софија ја соопштија организаторите на натпреварот, што оваа година првпат ќе се одржи надвор од главниот град на Бугарија. Уште се во тек пријавите од винариите за натпреварот, кој во минатите осум години стекна репутација на најважно винско оценување на Балканот. 

Освен оценки од судиите за пријавените вина, ќе биде одржана и дегустација за увозниците и дистрибутерите од Србија, од Балканот и од целиот свет. Овој настан е закажан на 17 јули, а организаторите најавија дека тоа ќе биде одлиќна прилика да се пробаат вината испратени на натпреварот. 
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. „Подравка“ е најпозитивна хрватска компанија во очите на потрошувачите

28 мај 2020

Извозот на српски органски производи достигна речиси 30 милиони евра

28 мај 2020

Во Лашко заживеа пчеларско-пивски проект (ТВ InStore)

28 мај 2020

„Мак Зара“ го оствари својот прв извоз во Холандија

28 мај 2020

Пад на продажбата на вино во Хрватска за 80%

28 мај 2020

„Меркатор“ белижи пораст на приходите и профитот во првиот квартал

28 мај 2020
Вчитува уште новости...