Регион

„Атлантик група“ и „Браќа Гидеон“ со проект за интеграција на роботската флота

06 апр 2021

„Атлантик група“ и „Браќа Гидеон“ почнаа проект за развој на интелигентна модуларна платформа за управување со процеси во логистиката, вклучително и специјално решение за интеграција на автономни мобилни роботи во системот за управување со складиште (СМС).

Централниот дел на овој проект за истражување и развој се напредните роботи на „Браќа Гидеон“, кои ќе бидат директно поврзани со системот WMS на „Атлантик група“ во центарот за логистика и дистрибуција во Велика Горица и ќе служат како полигон за развој на нови производи и тестирање.

Една од клучните цели на проектот е да се зголемат ефикасноста и протокот на логистички операции за да се намали ризикот од недостиг на работната сила, особено во периоди на голема побарувачка.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаСрбија ги отвора трговските центри во понеделник

06 апр 2021

„Симка“ ќе почне со производство до крајот на годината

06 апр 2021

Матео Коланѓели e новиот директор на ЕБОР за Западен Балкан

06 апр 2021

„Нелт“ објави конкурс за програмата „Добар почеток 6“

06 апр 2021

Словенија со највисока стапка на невработеност од почетокот на пандемијата

06 апр 2021

„Мепас“ - нов дистрибутер на „Звијезда“, „Дијамант“ и „Беље“

06 апр 2021
Вчитува уште новости...