Македонија

„Леона“ лансира „Леона премиум крем“

30 сеп 2020

Во друштво на најблиските соработници, денес и официјално во ресторанот „Воденица Мулино“ во Скопје беше претставен новиот „Леона премиум крем“, производ на „Лион“, производителот на брендот „Леона“. 

Од компанијата велат дека станува збор за крем кој што е направен по сите светски стандарди и кој има два вкуса, односно црн крем со 13 отсто лешник и мешан крем, односно црн и бел со 7 отсто. Врвниот квалитет го гарантираат внимателно избраните суровини и големото количество на лешник од докажано природно-високо квалитетно сертифицирано потекло. 

Овој единствен домашен производ е вистинско освежување и новитет кој ќе донесе беспрекорен вкус и ќе претставува вистинско уживање за секој кој ќе го проба. Во однос на состојките од кои што е направен мора да се нагласи дека станува збор за внимателно одбрани високо квалитетни состојки, не содржи транс масти и вештачки бои, ниту пак засилувач на вкусот, велат од тимот на „Леона“. 

„Лион“ кој е производител на брендот „Леона“повеќе од 22 години опстојува на пазарот и од година во година ниже успеси, вложува во развој на технологија и знаење и оди чекор напред во квалитетот во однос на конкуренцијата. Освен во Македонија, производите се извезуваат и надвор од нашите граници, и тоа во дури 26 земји, меѓу кои се Сингапур, Италија, Германија, Шпанија, Холандија и други. Во фабриката секојдневно работат 16 производи линии, а се произведуваат на дневно ниво по 80 тона слатки десерти, односно какао кремови, какао табли, бисквити и кекси и наполитанки. 

„Леона премиум крем“ веќе може да го најде во сите подобро снабдени маркети во Македонија, а наскоро ќе биде достапен и надвор од државата.

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаЗа 43.000 лица е зголемен бројот на невработени од почетокот на кризата

16 окт 2020

Признание за „Млекара Битола“

16 окт 2020

Бизнисот бара итно да се изгласа ребалансот на Буџетот

16 окт 2020

Паметна специјализација како предуслов за конкурентна економија

16 окт 2020

„Фајнанс тинк“ - Колку Ковид-19 влијае врз сиромаштијата?

16 окт 2020

Американската амсадорка Брнз во посета на „Алкалоид“

16 окт 2020
Вчитува уште новости...