Македонија

„Органска трпеза“ по третпат во Куманово

15 сеп 2020

Третиот меѓународен саем на органски и традиционални производи „Органска трпеза“ се одржа во саботата пред градскиот базен во Куманово.

Настанот е во организација на Здружението за развој на земјоделството и заштита на животна средина преку истражување, едукација и одржување на биодиверзитетот „Живот“ – Куманово, а е пооддржан од Општината и од Швајцарската агенција за развој и соработка преку програмата „Зголемување на можностите за вработување“ (ИМЕ).

Градоначалникот Максим Димитриевски во обраќањето на настанот се заблагодари на здружението „Живот“, кое, како што посочи, ја почитува и негува традицијата, но и корените на органското производство.

На сите што доаѓате од другите градови и држави од регионот, ви посакувам топол и убав престој во Куманово. И во овие тешки услови, сепак се организравме и успеавме да ја продолжиме традицијата, рече Димитриевски.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаОтворен е првиот „Рептил Special“

25 сеп 2020

„Леона“ лансира „Леона премиум крем“

25 сеп 2020

6 FMCG Summit Скопје на 26 ноември-онлајн и бесплатен за следење

25 сеп 2020

Истражување: Македонските компании не се преоптоварени со бирократија

25 сеп 2020

„Алкалоид“ донираше дезинфекциски средства за студентските и училишните домови

25 сеп 2020

Ако финансиската поддршка не стигне до работниците, компаниите ќе добијат кривични пријави

25 сеп 2020
Вчитува уште новости...