Македонија

Вработените на „Рамстор“ беа дел од крводарителна акција

14 ное 2023

По повод 18 години постоење на „Рамстор“- Македонија, под мотото “Рециклирај се, дарувај крв” традиционално по 8ми пат, вработените на „Рамстор“ беа дел од крводарителната акција на Црвениот Крст на град Скопје. 

Дарувањето на крв за нас,  е должност на секој човек и воедно како компанија придаваме огромно значење на општествено одговорните активности кои додаваат вредност на општеството во кое живееме. Ние како компанија во насока на нашата Визија  ќе продолжиме да се вклучуваме во слични општествено одговорни проекти. Веруваме дека секоја донација направена  ќе биде корисна за нашето здравје, а воедно ќе им помогне на оние  на кои им е нај  потребна, соопштуваат од компанијата.

 

Фото: „Рамстор“@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...