Македонија

Го најавуваме августовското издание на InStore

10 авг 2022

Бидете во тек со најновите случувања во FMCG-индустријата на домашната, регионалната и на глобалната сцена!

Августовскиот број на InStore веќе е во печат, а во него ќе читате:

СПЕЦИЈАЛНИ ПРИЛОЗИ

Тема на бројот – Инвестирање во фотоволтаици

InFocus – Сѐ за бебе

 • Еуромонитор: Македонија во бројки
 • Фокус: Промотивни активности на категоријата

Водич низ категоријата – Здрава и органска храна

 • Индаго: Консумација на здрава храна во Македонија
 • Нилсен АМ: Анализа на ТВ-огласувањата
 • Пикаса: Најпребарувани зборови во категоријата здрава храна
 • Фокус: Промотивни активности на категоријата

ИНТЕРВЈУА

 • Горан Дабевски, извршен директор на „Јого Меркур“
 • Дејан Јовановиќ, менаџер на продажба во „Нелт СТ“
 • Тони Дурам, сопственик „Дурам консалтинг лимитед“

ОД ПОСТОЈАНИТЕ РУБРИКИ

 • Гостин-воведничар: Марија Чортан, „Лореал Адриа Балкан“
 • Истражување: Движења што ги обликуваат централноевропските пазари (Стефан Ивановиќ, еПлус маркетинг центар)
 • Шопер-маркетинг: Зошто ни е потребен? (Мајк Ентони, Igigi Shopper’s Assistant)
 • Осврт на стручно лице: Хакирање на човечката психологија (Керни)
 • Анализа: Брзата трговија продолжува да се развива (ИГД)

И уште многу други содржини...@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...