Македонија

„Мако Mаркет“ е новиот дистрибутер за брендот Leona

17 јан 2022
Дистрибутивната компанија „Мако Маркет“ од Скопје од 1 јануари е нов дистрибутер за брендот Leona  на македонскиот пазар и преку нив ќе се  одвива целата комуникација за нарачки, залихи, рокови и слично.
 
Со овој чекор во време на пандемија и покачување на цени, „Лион“ верува дека  брендот Leona ке се издигне уште повеќе и ке добиеме нови наши верни купувачи. Леона и понатаму продолжува како и досега со својата поддршка и промоција на брендот, а воедно се  заблагодаруваме на досегашниот дистрибутер „Орбико“ за остварените резултати, соопштија од „Лион“, производителот на Leona. 
 
 


@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...