Видео вести

(ВИДЕО) Живко Мукаетов се обрати по повод 85 - годишниот јубилеј на „Алкалоид“

20 сеп 2021

Живко Мукаетов, генерален директор и претседател на управен одбор на „Алкалоид“ АД Скопје по повод 85 - годишниот јубилеј на компанијата се обрати до вработените и до јавноста.

Нашите инвестиции кои во изминативе 15 години достигнаа сума од близу 200 милиони евра алоцирани во производни капацитети, лаборатории, истражување и развој, технологии и континуирана едукација на нашите вработени, ни овозможуваат пласман на производи со супериорен квалитет кои можат да се носат рамо до рамо со кој било производ од својот сегмент во светот, вели меѓу другото, Мукаетов.

Во прилог, проследете го во целост неговото обраќање: @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...