Видео вести

(ВИДЕО) Петар Ќорлука: Луѓето ќе запаметат кој како се однесувал во кризни времиња

23 дек 2020

Во видеоинтервјуто Петар Ќорлука, сопственик на „Виолета“  ги пренесе своите знаења, искуства и совети за присутните на 6 FMCG SUMMIT Skopje 2020 што се одржа на 26 ноември, во организација на нашиот магазин InStore и агенцијата „Кликер маркетинг“.

Годинава најважно е да опстанеме, да го задржиме континуитетот, да ги исполниме очекувањата на потрошувачите. Во кризата многу се тепаат за профит или повлекуваат погрешни потези поради страв од пропаст, вели Ќорлука.

Целото интервју може да го погледнете на видеото или да го прочитате тука.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина(ВИДЕО) Прва глобална промоција на Carlsberg

12 јун 2020

(ВИДЕО) „Кооп“ божиќна реклама: Сите да направиме нешто добро за заедницата

12 јун 2020

(ВИДЕО) Божиќната реклама на „Кока кола“ го топли срцето

12 јун 2020

(ВИДЕО) „Амазон“ тестира плаќање со дланка

12 јун 2020

(ВИДЕО)Hennessy ја раскажува приказната на Морис Ешли

12 јун 2020

(ВИДЕО)Линкдин-кампања на „Маерск“

12 јун 2020
Вчитува уште новости...