Свет

„Карфур“ планира да отвори 95 нови објекти во Италија

05 авг 2022

Францускиот трговец „Карфур“ има намера да отвори 95 продавници во Италија годинава, со што ќе достигне до вкупно 1.500 продажни места низ целата земја, вклучувајќи продавници во директна сопственост и франшизи.

Ова следува по неодамнешниот договор на трговецот со „Апулиа дистрибуционе“ за интеграција на 38 продавници на Сицилија под брендот „Карфур“, како и купувањето на 14 продавници „Унес“ во Ломбардија, кои ќе работат како франшизи.

Освен на зголемување на физичката продажна мрежа, стратегијата на „Карфур“ е да се фокусира и на дигиталните иновации, со зголемување од 50% на инвестициите од 3 милијарди евра од 2022 до 2026 година.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...