Свет

„Крафт-Хајнц“ лансира вегански мајонез

05 апр 2021

Kако одговор на постојаниот подем на категоријата растителни производи, групацијата „Крафт-Хајнц“ лансира вегански мајонез.

Американската компанија на пазарот ќе понуди мајонез без јајца и со масло од авокадо, кој ќе го произведува нејзината компанија-ќерка „Прајмл кичн“. Линијата намази и сосови ќе биде без глутен, без шеќер и ќе биде достапна во три варијанти: оригиналниот вкус, рузмарин со лук и халапењо со лимета.

За почеток, новиот производ ќе биде достапен само во продавниците „Хол фудс“.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Алди“ ќе доставува производи во соработка со „Голво“

05 апр 2021

Цената на храната се зголемува 10 месеци по ред

05 апр 2021

„Шварц груп“ тестира продавници без персонал

05 апр 2021

„Казино“ подготвува криптовалута

05 апр 2021

„Пармиџано Риџано“ го зголеми производството за 5%

05 апр 2021

Нова аквизиција на „Дијаџио“

05 апр 2021
Вчитува уште новости...