Свет

„Алберт Хејн“ го проширува асортиманот вегански производи

16 окт 2020

Најголемиот холандски малопродажен синџир „Алберт Хејн“ најави дека оваа есен значително ќе ја зголеми понудата на веганска и вегетаријанска храна, со цел да одговори на зголемениот интерес на купувачите за храна од растително потекло. 

Трговецот соопшти дека иако има најголема понуда на вегански и вегетаријански производи во Холандија, сака и дополнително да го прошири асортиманот-затоа, оваа есен ќе претстави 70 нови категории од приватна трговска марка. Новата линија вклучува растително сирење, вегетаријански намази, колбаси од зеленчук, вегански плескавици и растителна храна која претставува замена за млечни производи. 

Целта ни е да понудиме уште подобра храна која ќе биде достапна за сите. Некогаш беше незамисливо чинијата да не содржи месо, но времињата се променија, велат од „Алберт Хејн“. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Лидл“ поставува болничка вентилација во продавниците

15 окт 2020

„Алибаба“ го купи мнозинскиот пакет акции на „Сунарт“

15 окт 2020

„Х5 Ритаил груп“ наскоро со формат на хард-дисконт

15 окт 2020

„Лореал“ после 15 години го менува извршниот директор

15 окт 2020

Кинеската економија се извлече од ковид-кризата

15 окт 2020

Полска: „Амазон“ вработи дополнителни 2.000 работници

15 окт 2020
Вчитува уште новости...