Македонија

Иновативно пакување на јогуртот Alpsko

22 фев 2021

„Лакталис Македонија“ неодамна го лансираше новиот јогурт Alpsko со иновативно и практично пакување.

Ориентиран кон модерна технологија, употреба на врвни знаења и подобрување на квалитетот, инвестиравме во модернизација на производството и едукација на вработените. Тоа резултираше со подобрен квалитет на производите, како и подобро разбирање на потребите на потрошувачите и љубителите на јогуртот Alpsko, кои не сакаат да се соочуваат со непријатните мустаќи додека појадувааат во пекарница, јадат и возат кон работа или појадуваат со колегите, изјавуваат од компанијата.

Јогуртот е достапен во сите продавници во чашка од 275 гр.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаБесими најави нов Даночен календар и Царински тарифник

02 мар 2021

Превозници заглавени на границата со Грција

02 мар 2021

„Алкалоид“ ќе исплаќа дивиденда за 2020 година

02 мар 2021

Највисоки цени на храната во последните шест и пол години

02 мар 2021

Нова инвестиција: Шведскиот бренд Nick’s ќе отвори 150 работни места во Битола

02 мар 2021

Отворен е првиот „Стокомак“ во Радовиш

02 мар 2021
Вчитува уште новости...