Talk in Business

Talk IN Business - Иновацијата создава блага предност

19 дек 2016
 
Присутни беа 46 учесници од компаниите: „Еуро табак", „Европа", „Кола", „Макпрогрес", „Орбико", „Нимекс",
 ДПП „Диме", „Океан ком трејд", „Јус МБ", „Свислион", „Алка дистрибуција", „Гранап", „Денар дисконт", 
„Марс", „Актифф", „Тинекс" и „Малина". 

Магазинот InStore ја реализираше првата Talk IN Business конференција во соработка со: Стопанската 
комора на Македонија, „Фокус", „Нилсен" и „Иновативност" (www.inovativnost.mk).
                             
 
Иновацијата може да биде огромна конкурентска предност. 
Ако трагате по неа, може да ја најдете насекаде и по многу ниска цена. 
 Кондиторската индустрија е топ огласувач во македонските флаери. 
На пазарот се борат повеќе од 100 производители.
                                
 
 
 
                           Време е за промени во категори менаџментoт во слатката програма. 
                           Трговците треба да размислат за попрактично уредување на овие
                            полици (на пр. групирање според вкусови, а не според брендови).
                                      
  
 
 


@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...