Свет

„Реве“ ќе продолжи со аквизиции

22 мај 2020

Германскиот трговски синџир „Реве“ има намера да најде нови кандидати за дополнително да ја прошири понудата на прехранбени и туристички активности.

Од менаџментот на трговската компанија порачуваат: Ќе ги разгледаме сите можности што се појавуваат за нови партнерства и аквизиции. Компанијата нема да крене паника и да ги запре вложувањата во малопродажбата и во туризмот.

Минатата година „Реве“, вториот најголем трговски синџир по „Едека“ во Германија, го купи конкурентот „Лекерланд“. Освен со „ДЕР туристик“, „Реве“ управува и со дисконти, продавници со приватни трговски марки и со е-продавници.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. „Алди“ преминува на пластични палети

01 јун 2020

Германија подготвува пакет економски мерки вредни 80 милијарди евра

01 јун 2020

„Арамарк“ отвора продавници во болниците

01 јун 2020

На 15 јуни Велика Британија ќе ги отвори сите продавници

01 јун 2020

Грција од идното лето ќе ја забрани пластиката за еднократна употреба

01 јун 2020

„Теско“ повторно ги воведува белите јајца

01 јун 2020
Вчитува уште новости...