IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Четврток, 29.06.2017 || Плаќање сметки со мобилен и во супермаркет  |  Пивска тура низ белградски Дорќол  |  Почнува Tuborg Open  |  Panonska, ново пиво за љубов на прва голтка  |  Парк во Загреб доби свое пиво  |  Царината на алуминиумот ќе го поскапи пивото  |  Просечна нето-плата во април – 22.672 денари  |  „Крафт Хајнц“ го разгледува купувањето на „Колгејт-Палмолајв“  |  Конференција за придобивките од GS1 стандардите  |  „Делез“ не се повлекува, продолжува да инвестира  |  Нова аквизиција на „Лаваца“  |  „Диаџио“ доби одобрение за нова дестилерија  |  Bacardi е најпродаван рум во светот  |  „Мари Бризар“ оживува ликер од „Титаник“  |  „Данон“ го зголеми профитот за 20 отсто  |  „Амазон“ го купува „Хол фудс“ за 13,7 милијарди долари  |  Очекувајте го јунскиот број на InStore   |  „Дневни соби“ од Chipsy за студентите  |  Повеќе од 85 брендови пиво во Maxi  |  „Макпрогрес“ со пораст на извозот  |   ||
   
 
Регион , 28.06.2017
 
Клиентите на банката „Сбербанк“ во Србија ќе можат да плаќаат сметки со помоош на мобилните телефони, со скенирање на 2D баркодови отпечатени на сметките, соопшти службата за информирање на „Сбербанк Србија“
 
Регион , 28.06.2017
 
Во Белград неодамна беше одржана првата пивска тура чии патишта водат низ старата населба Дорќол, со дегустација на разлчни занаетчиски пива и приказни за домашното пиво
 
Регион , 28.06.2017
 
Пиварницата „Карлсберг“ - Хрватска го презентира својот најнов бренд за хрватскиот пазар, Panonska, кој ќе биде застапен во трите најпочуларни стилови пиво во светот: АПА, пченично и темен лагер
 
Регион , 28.06.2017
 
Еден од загрепските паркови доби свое сопствено пиво, како дел од уметничкиот проект „Арт парк“, кој веќе второ лето го организира арт-колективот „Pimp my Pump“, познат по своите сликарски интервенции врз градските чешми
 
Свет , 28.06.2017
 
Воведувањето данок на увозот на суровини, вклучително и на алуминиумот, ќе резултира со поскапување на пивото, предупреди Тим Вајнер, менаџер за ризици поврзани со суровините во корпорацијата „Молсон Корс Бруинг“
 
Македонија , 23.06.2017
 
Просечната исплатена нето-плата по вработен во април годинава, изнесувала 22.672 денари, објави Државниот завод за статистика.
 
Свет , 23.06.2017
 
Познатиот производител на кечап и сирење, групацијата „Крафт Хајнц“, ја разгледува можноста да ja преземе компанијата „Колгејт Палмолајв“, еден од најголемите производители на средства за лична хигиена и за хигиена во домовите.
In Store novi broj
Македонија
Тираж: 4.000 Примероци
 
Promocije
Погледнете ги сите производи и впишете го својот новитет


 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
back to top