IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Среда, 17.01.2018 || „Маркс & Спенсер“ го продаде бизнисот во Хонг Конг  |  „Лакталис“ повлекува 12 милиони пакувања млеко за бебиња  |  „Атлантик група“ ја презема дистрибуцијата на „Марс“  |  Пазарџиите ќе работат со лиценци  |  „Агрокор“ ја демантира продажбата на маркетите „Конзум“  |  „Нестле“ го продава кондиторскиот сегмент  |  „Кауфланд“ ќе отвори 15 супермаркети во Молдавија  |  „Волмарт“ ја зголемува платата на работниците  |  „Скопски пазар“ излегува од бизнисот со маркети  |  Тина Пухало Грладиновиќ нов директор на „К пивовари“  |  Нови инвестиции и зголемена добивка на „Витаминка“ во 2018  |  Работењето на „Агрокор“ бележи позитивни резултати  |  Diet Coke со 4 нови вкусови и со поинаков изглед  |  „Млинотест“ наскоро со нова фабрика  |  „Карлсберг БХ“ официјален дистрибутер на пивото Erdinger   |  „Молсон корс“ го купува „Аспал“  |  Пораст на продажните цени на индустриските производи во ноември  |  Зголемени трошоците за живот и малопродажните цени на годишно ниво  |  „Лидл“ станува урбан  |  „Колид с тим“ ексклузивен увозник и дистрибутер на „Беље“  |   ||
   
 
Свет , 16.01.2018
 
Британскиот трговски синџир „Маркс & Спенсер“ ја потврди продажбата на нивниот бизнис во Хонг Конг и во Макао и отстапувањето на франшизата M&S за двата пазари на групацијата на „Ал Футам“ од Дубаи.
 
Свет , 16.01.2018
 
Француската компанија „Лакталис“ повлече 12 милиони пакувања млеко во прав за бебиња во 83 земји, поради присуство на салмонела во тој производ, соопштија челниците на компанијата.
 
Регион , 16.01.2018
 
Од почетокот на февруари „Атлантик група“ станува службен дистрибутер на портфолиото на компанијата „Марс“ на хрватскиот пазар, а од новиот договор во 2018 година очекува повеќе од 13,5 милиони евра дополнителни приходи.
 
Македонија , 16.01.2018
 
Трговците на зелените пазари ќе работат со лиценци од Комората на трговци на Република Македонија, а придонесите за здравствено и пензиско осигурување ќе ги плаќаат според тарифата за земјоделци-поединци, според новиот закон за пазарите.
 
Регион , 16.01.2018
 
Управата на „Агрокор“ ги негира информациите објавени во медиумите во БиХ, кои се повикуваат на извори од „Јуропиан супермаркет магазин“, дека овој концерн ќе ги продава маркетите „Конзум“ во БиХ.
 
Свет , 16.01.2018
 
Кондиторскиот гигант „Нестле“ на крајот од минатата година најави дека до крајот на првиот квартал годинава планира да го продаде американскиот сегмент на бизнисот со слатка програма, а ЦНБЦ пренесува дека понуди поднеле „Хершис“ и „Фереро“.
 
Свет , 16.01.2018
 
Групацијата „Шварц“ соопшти дека донела одлука да влезе на пазарот во Молдавија, со супермаркети од банерот Kaufland, каде ќе инвестира 100 милиони евра во 15 трговски објекти, шест од нив во главниот град, Кишињев.
In Store novi broj
Македонија
Тираж: 4.000 Примероци
 
Promocije
Погледнете ги сите производи и впишете го својот новитет


 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
back to top