Регион

„Лесафр“ ја лансираше првата платформа за пекари

30 дек 2020

Компанијата создаде портал за едукација на пекари, технолози, студенти и средношколци - идни пекари, прв од ваков вид во Србија.

Предавачите се големи авторитети од светот на пекарството и производството, менаџери за производство, но исто така и победниците и жирито од натпреварот „Пекаријада“, соопшти компанијата, додавајќи дека платформата e-pekar е единствена можност студентите по технологија и средношколците да научат нешто ново и да ги подобрат нивните веќе постоечки вештини преку вебинари и видео-содржини за пекари. Предавањата се од областа на правење леб и различни видови колачи.

Навистина сме горди што стоиме зад иновативен проект, кој покрај тоа што ја промовира пекарската индустрија на модерен и интересен начин, има и едукативен карактер. Со платформата e-pekar, Лесафр сакаше да ги подобри и развие најдобрите можни односи со идните менаџери за производство во индустрискиот сектор. Размената на знаење и искуство е од непроценливо значење во пекарскиот занает, а овој портал е најдоброто место за тоа, рече Милена Обрадовиќ, маркетинг менаџер на компанијата „Лесафр“.

Компанијата потсети дека „Лесафр“ - Србија е добитник на Дигиталните награди што ги доделува компаниата на глобално ниво за дигитални иницијативи. Со проектот e-pekar „Лесафр“ - Србија победи во сериозниот светски натпревар во категоријата дигитална слика.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаСрбија ќе извезува свинско месо во ЕУ - првпат по 30 години

15 јан 2021

Забрана за употреба на пластични кеси во Нови Сад

15 јан 2021

Вкупниот приход на „Синагога“ во 2020 година е 47,6 милиони евра

15 јан 2021

„Агрокор“ мора да плати милион евра казна

15 јан 2021

Битка за тронот на „Подравка“

15 јан 2021

БиХ: Увозот на кафе во 2020 година е помал за 800 тони

15 јан 2021
Вчитува уште новости...