Регион

Акција за собирање храна во објектите на „Делез“-Србија

15 окт 2020

Компанијата „Делез“-Србија и Банка за храна-Белград почнаа акција за собирање храна на оние на кои им е најпотребна.

Во акцијата можат да се приклучат граѓаните и да донираат основни намирници во маркетите „Макси“, „Мега Макси“, „Темпо“ и „Шоп&Гоу“ ширум Србија. 

Акцијата се спроведува во 11 градови и ќе трае до 18 октомври. Собраните намирници ќе бидат дистрибуирани до 25 хуманитарни организации во Србија. 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаХристо Стоичков е заштитно лице на „Т маркет“

09 окт 2020

„Фриком“ донираше 45.000 сладоледи

09 окт 2020

Словенија од денеска воведува полициски час

09 окт 2020

„Белје“ го презема производството од „Мегле“?

09 окт 2020

Месната индустрија „Браќа Пивац“ планира инвестиција во Љубушки

09 окт 2020

Хрватска: „Орбико Адриа“ отвори нова веб-страница

09 окт 2020
Вчитува уште новости...