Македонија

„Кам“ го отвори 74. маркет

11 сеп 2020

Синџирот хард-дисконти „Кам“ продолжува со проширување на малопродажната мрежа.

На 1 септември во 8 часот се отворија вратите на најновиот 74. маркет „Кам“ во рамките на „Поинт ритеил парк“ на бул. Македонско-косовска бригада, бр. 67, меѓу скопските општини Чаир и Бутел.

Вкупната површина на новиот „Кам“, во кој има 5 наплатни каси, изнесува 755 м2, од кои 687 се продажен простор, а 68 квадрати се магацински. Во маркетот работат 10 вработени. Асортиманот го сочинуваат околу 1.200 производи.

Македонскиот хард-дисконтер наскоро планира отворање на уште 4 нови маркети.

„Кам“ е пример за успешна и прогресивна компанија, бренд кој во Македонија стана синоним за маркети во кои секојдневно пазаруваат повеќе од 70.000 потрошувачи. Најпосетуваниот синџир во Македонија  веќе четврта година е присутен и на пазарот во Косово со 16 маркети и во Бугарија со 12 маркети, изјавија за InStore од компанијата.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаЧетвртиот пакет антикризни мерки ќе биде објавен во недела

21 сеп 2020

Македонија во следната година очекува раст на БДП од 4,8 отсто

21 сеп 2020

Секој може да биде газда за 1 евро

21 сеп 2020

Уште пет години продолжена дозволата на „Пакомак“ за колективно постапување со отпад

21 сеп 2020

Министерот за земјоделство: Ќе се откупи целото грозје до последно зрно

21 сеп 2020

Грантови за уште 31 фирма преку Фондот за иновации

21 сеп 2020
Вчитува уште новости...