Македонија

„Кипер“ продолжува со експанзијата

10 сеп 2020

За период од осум дена хард-дисконтерот отвори три нови објекти – два во Скопје и еден во Битола.

На 20 август беше отворен маркетот во скопската општина Шуто Оризари, на улицата Шуто Оризари, бр.11. Објектот зафаќа продажна површина од 330 квадратни метри и располага со магацински простор од 55 квадратни метри. Бројот на наплатни каси е 4, а за услугата се грижат 9 вработени.

Маркетот во Мичурин ги отвори вратите за потрошувачите на 24 август, на адреса Анастас Митрев бб. Вкупната површина на овој објект е 354 квадратни метри, од кои 312 квадратни метри се продажен простор. Во овој маркет има осуммина вработени, а потрошувачите имаат на располагање 2 каси.

Првиот маркет во Битола, „Кипер“ го отвори на 27 август на ул. Филип II Македонски, бр. 52. Продажниот простор на објектот изнесува 796 квадратни метри, а магацинскиот – 320 квадратни метри. Персоналот го сочинуваат 22 вработени, а потрошувачите се услужуваат на 5 каси.

Редовниот асортиман во сите три маркета се состои од 1.500 артикли.

Досега синџирот брои 54 маркети. До крајот на годинава планираме уште 6 нови во Кичево, Гостивар и во Струга, откриваат за InStore од „Кипер“.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаОтворен е првиот „Рептил Special“

25 сеп 2020

„Леона“ лансира „Леона премиум крем“

25 сеп 2020

6 FMCG Summit Скопје на 26 ноември-онлајн и бесплатен за следење

25 сеп 2020

Истражување: Македонските компании не се преоптоварени со бирократија

25 сеп 2020

„Алкалоид“ донираше дезинфекциски средства за студентските и училишните домови

25 сеп 2020

Ако финансиската поддршка не стигне до работниците, компаниите ќе добијат кривични пријави

25 сеп 2020
Вчитува уште новости...