Македонија

Донација од маркетите КАМ за Црвен крст

13 авг 2020

КАМ донираше производи во вредност од 633.825 денари (околу 10.300 евра) на Црвениот крст на Македонија. 

Донацијата е составена од храна и средства за хигиена и истата е наменета за социјално загрозени семејства низ цела територија на државата.

Донацијата ја прими претседателот на Црвениот крст, проф. д-р Ромел Велев, во просториите на центарот за логистика во Момин Поток-Скопје. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаОтворен е првиот „Рептил Special“

25 сеп 2020

„Леона“ лансира „Леона премиум крем“

25 сеп 2020

6 FMCG Summit Скопје на 26 ноември-онлајн и бесплатен за следење

25 сеп 2020

Истражување: Македонските компании не се преоптоварени со бирократија

25 сеп 2020

„Алкалоид“ донираше дезинфекциски средства за студентските и училишните домови

25 сеп 2020

Ако финансиската поддршка не стигне до работниците, компаниите ќе добијат кривични пријави

25 сеп 2020
Вчитува уште новости...