Македонија

Отворен е првиот „Кипер“ во Охрид

04 авг 2020

Хард-дисконтерот „Кипер“ на 23 јули го отвори првиот маркет во Охрид, кој е лоциран на улицата Партизанска бб, веднаш до „Тутунска банка“.

Новиот маркет се простира на продажна површина од 438 квадратни метри, а располага и со дополнителен магацински простор од 180 квадратни метри. Асортиманот го сочинуваат околу 1.600 артикли. За услугата се грижи персонал од деветмина вработени, а потрошувачите имаат на располагање три наплатни каси.

Досега продажната мрежа на „Кипер“ ја сочинуваат 49 маркети, а како што откриваат од менаџментот за InStore, на 10 август ќе бидат отворени уште два маркета – еден во Охрид и еден во скопската населба Ченто.

Гордо сакаме да најавиме дека го продолжуваме интензивно проширување на продажната мрежа на македонскиот пазар со пораката „Киппер е добар избор и блиску до вас“, истакнуваат од менаџментот на компанијата.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаОтворен е првиот „Рептил Special“

25 сеп 2020

„Леона“ лансира „Леона премиум крем“

25 сеп 2020

6 FMCG Summit Скопје на 26 ноември-онлајн и бесплатен за следење

25 сеп 2020

Истражување: Македонските компании не се преоптоварени со бирократија

25 сеп 2020

„Алкалоид“ донираше дезинфекциски средства за студентските и училишните домови

25 сеп 2020

Ако финансиската поддршка не стигне до работниците, компаниите ќе добијат кривични пријави

25 сеп 2020
Вчитува уште новости...