Македонија

Smederevka и Roze на „Тиквеш“ и во полулитарска амбалажа

03 јул 2020

Најпопуларните вина од сегментот на традиционални вина на винарницата „Тиквеш“ – Smederevka и Roze, добија нова амбалажа од 0,5 литри.

Со лансирањето на новата амбалажа на двете вина, „Тиквеш“ го збогатува широкиот избор во својата палета, создавајќи нови навики за одговорна консумација на вината од оваа категорија, особено во топлите летни месеци, се наведува во соопштението на винарницата.

Вината Smederevka и Roze во полулитарска амбалажа се достапни за потрошувачите на полиците на продажните места и во угостителските објекти од почетокот на месецов.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаУтре е последен рок за пазарување со домашните платежни картички

07 авг 2020

ФИТР: 123 домашни компании во финална фаза на Повикот за брзо прилагодување против Ковид-19

07 авг 2020

Донација од маркетите КАМ за Црвен крст

07 авг 2020

Профитот на „Европа“ зголемен за 64 отсто

07 авг 2020

Винарниците предупредуваат: Винската индустрија е пред целосен колапс

07 авг 2020

СКСЗМ: Економијата да биде приоритет на новата влада

07 авг 2020
Вчитува уште новости...