Македонија

„Свислион“ е нов партнер на проектот „Нула глад“

18 јан 2021

„Свислион“ – Скопје се приклучи на активностите на Општина Центар и „Банка за храна“ – Македонија за подготовка на месечни пакети што се доставуваат до семејствата со висок социјален ризик, соопштија од Општина Центар.

Општина Центар, компанијата „Свислион“ и невладината организација „Банка за храна“ – Македонија потпишаа меморандум за соработка во редовните активности поврзани со проектот „Нула глад“. Проектот има за цел да им помогне и да ги поддржи социјално загрозени семејства.

Им се заблагодаруваме на управителот Александар Јаниќ и на „Свислион“, кои со овој чекор служат за пример и на други компании да бидат општествено одговорни и да придонесат во секојдневните општествени процеси, изјави градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ.

Со проектот „Нула глад“ во Општина Центар, по претходно добиен список од Министерството за труд и социјална политика, 150 семејства со висок социјален ризик месечно добиваат пакети со храна и хигиенски производи.

Со потпишувањето на меморандумот, „Свислион“ им се приклучи на досегашните партнери на проектот – маркетите: „Рамстор“, „Кам“, „Веро“, „Тинекс“, „Жито“, „Стокомак“ и „Гранап“.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаБесими најави нов Даночен календар и Царински тарифник

02 мар 2021

Превозници заглавени на границата со Грција

02 мар 2021

„Алкалоид“ ќе исплаќа дивиденда за 2020 година

02 мар 2021

Највисоки цени на храната во последните шест и пол години

02 мар 2021

Нова инвестиција: Шведскиот бренд Nick’s ќе отвори 150 работни места во Битола

02 мар 2021

Отворен е првиот „Стокомак“ во Радовиш

02 мар 2021
Вчитува уште новости...