Македонија

Ќе се формира центар за поддршка на македонските компании при настап на НАТО пазарот

18 ное 2020

Во врска со информацијата за формирање центар за поддршка на македонските компании при настап на НАТО-пазарот, Владата го задолжи Министерството за одбрана во постојната организациска структура на Министерството да го вгради центарот за поддршка на компании при настап на НАТО-пазарот.

Дополнително, за ова прашање Владата го задолжи Министерството за финансии да издаде финансиска согласност за вработување административни службеници во Министерството за одбрана, за работни места поврзани со центарот, за кои веќе се обезбедени финансиски средства во буџетот на Министерството за одбрана, и тоа за еден државен советник, еден советник и еден соработник.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаПетар Денковски од „Веро“ - менаџер на годината за 2020 година

24 ное 2020

Интернешнал фреш фуд отвори фабрика за производство на пилешко месо

24 ное 2020

Возобновен Националниот контакт центар за економски мерки

24 ное 2020

6 FMCG SUMMIT 2020 сруши рекорди во посетеност

24 ное 2020

Две донации од „Витаминка“ за здравствените установи во Прилеп

24 ное 2020

Во тек е 6 FMCG SUMMIT 2020 - следете го бесплатно тука!

24 ное 2020
Вчитува уште новости...