10 години

Интервју со Даница Личанин-Блажеска од првиот број на „Таргет“

29 јан 2021

InStore годинава обележува 10 години постоење на македонскиот пазар. Токму затоа, се потсетуваме на почетоците, на првиот трејд-магазин „Таргет“, кој дебитираше во мај 2011 година.

Даница Личанин-Блажеска, генерален менаџер на маркетите „Рептил“ во интервјуто за првиот број на „Таргет“ вели:

Секој почеток е тежок, но ако се работи напорно за да се постави систем во работењето и ако не се избрзува во одлуките успехот е неминовен, вели Личанин-Блажеска во интервјуто со наслов: „Бизнисот е како дете, треба да се израсне“.

Денес, „Рептил“ има малопродажна мрежа од 17 маркети и еден од форматот Reptil Special, а на е-продавницата reptilmarketi.mk достапни се повеќе од 4.000 артикли.

Целото интервју со Личанин-Блажеска прочитајте го на линкот, стр. 32.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

InStore јубилеј: 10 години едукација за е-продажба

29 јан 2021

Првите интервјуа во првиот „Таргет“

29 јан 2021

Интервју со Кристијан Шарита од вториот број на InStore

29 јан 2021

Интервју со Савка Димитрова од првиот број на „Таргет“

29 јан 2021

10 години InStore - синергија на FMCG-секторот

29 јан 2021
Вчитува уште новости...